Mellanstorlek glassbägare i storleken 160ml för standardportioner av glass och sorbet. Den mest populära storleken som passar både barn och vuxna perfekt. Rymmer bekvämt 2-3 kulor glass med lite utrymme för toppings. Bägaren har optimal stabilitet och är lätt att hålla även för mindre barn. Idealisk för caféer, glassbarer, restauranger och evenemang där standardportioner är normen. Balanserar perfekt mellan volym och hanterbarhet.
| Antal | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | 4000 | 5000 | 6000 | 7000 | 8000 | 9000 | 10000 | 15000 | 20000 | 30000 | 40000 | 50000 | 60000 | 70000 | 80000 | 90000 | 100000 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 8,75 | 5,68 | 4,83 | 4,55 | 4,25 | 3,97 | 3,68 | 3,40 | 3,07 | 2,73 | 2,40 | 2,07 | 1,90 | 1,67 | 1,53 | 1,47 | 1,42 | 1,38 | 1,35 | 1,33 | 1,32 |
| Artikelnummer | 032 |
| Diameter (Topp/Botten) | 85 mm / 74 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Vikt (st/kartong) | 6 gram / 8 kg |
| Antal/Kartong | 1 400 ex |
| Antal/Pall | 22 400 ex |
| Plastas om | 100 ex |
| Passar till lock | Finns ej lock |
| Kartongstorlek | 600 x 300 x 470 mm |
| Pallhöjd | 203 cm |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |