Mellanstorlek enkelvägg pappersmugg på 350ml som är den mest sålda och populära storleken för café latte, cappuccino och filtrat kaffe. Perfekt balans mellan generös volym och bekväm hantering. Matt ytfinish ger en modern och elegant känsla som passar alla typer av serveringsmiljöer. Muggen är tillräckligt stor för rikliga mjölkbaserade drycker men inte så stor att den blir opraktisk. Standardval för de flesta caféer och kontorsmiljöer.
| Antal | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | 4000 | 5000 | 6000 | 7000 | 8000 | 9000 | 10000 | 15000 | 20000 | 30000 | 40000 | 50000 | 60000 | 70000 | 80000 | 90000 | 100000 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 9,63 | 6,13 | 4,93 | 4,67 | 4,42 | 4,15 | 3,88 | 3,62 | 3,37 | 3,12 | 2,85 | 2,20 | 1,87 | 1,65 | 1,53 | 1,47 | 1,42 | 1,40 | 1,37 | 1,35 | 1,33 |
| Artikelnummer | 013 |
| Diameter (Topp/Botten) | 90 mm / 60 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Vikt (st/kartong) | 10 gram / 10 kg |
| Antal/Kartong | 1 000 ex |
| Antal/Pall | 16 000 ex |
| Plastas om | 100 ex |
| Passar till lock | 90 mm |
| Kartongstorlek | 460 x 370 x 510 mm |
| Pallhöjd | 215 cm |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |